Nem sikerült borítania a papírformát az U18-as fiúknak

2022. 08. 24. (szerda) 14.37

Szerbia és Németország is legyőzte a magyar válogatottat a debreceni U18-as 3x3 világbajnokság második napján, így Lekli József együttesének már csak matematikai esélye maradt a negyeddöntőbe jutásra.

Az időjárás alaposan ráijesztett a szervezőkre és a csapatokra szerdán reggel, de a 9 órás kezdésre szerencsére elállt az eső, sőt a magyarok meccsére már a nap is kisütött. Két szerb kosárral indult a találkozó, de nemzeti csapatunk is hamar megérkezett a mérkőzésbe, Gadus Bogdán kettő plusz egyes akciója után pedig már a vezetés is nálunk volt. A folytatásban felváltva estek a kosarak, az első tv-szünetre pedig 6-5-ös vendég vezetéssel mehettek a felek. Lekli József együttese hamar beütötte hatodik személyi hibáját, mely után már minden magyar szabálytalanságot két szerb büntető követett, melyet könyörtelenül ki is használtak, hat perc elteltével már négy volt közte (7-11). A hajrában Panisics értékesített faulttal együtt egy távolit, a négypontos akciónak köszönhetően pedig gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. Szerbia végül idő előtt lezárta az összecsapást, hiába küzdöttek becsülettel Hegedűs Brúnóék, 21-13-as vereséget szenvedtek.

A világelső Németország elleni második mérkőzés sem ígérkezett könnyű feladatnak a mieink számára, akik hamar igazolták, hogy nem véletlenül kapták az első kiemelést. Egy gyors kosárváltás után hat egymást követő német pont következett, a palánk alatti dominanciájukat kihasználva pedig féltávnál már 10-2-re vezettek. Nem adták fel Major Bulcsúék, szorítottak védekezésükön, ami érezhetően nem ízlett a germánoknak. Olyannyira megzavarta az ellenfelet a magyarok szemléletváltása, hogy Gadus pontos távolija után két és fél perccel a vége előtt újra felcsillant a remény, melyet a magyar szurkolók hangos ovációval fogadtak (10-12). Fabian Gieessmann a lehető legrosszabbkor értékesített egy ziccert faulttal együtt, ami után ráadásul a büntetőit is bedobta, az idő rövidsége miatt pedig innen már nem volt visszaút Lekli József legényei számára.

A magyar fiúknak ezzel már csak matematikai esélyük maradt a legjobb nyolc közé jutásra, melyhez a minimum, hogy csütörtökön Egyiptom és Trinidad és Tobago gárdáját is két vállra fektetik. Szerdán újra női csapatunk lesz főszerepben, a 12 óra 10 perckor a továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú Hollandia elleni derbi után délután kettőkor Üzbegisztán ellen tehetik biztossá a nyolc közé jutást.

U18-as 3x3 világbajnoksgág szerdai eredmények

09:00 Lengyelország  - Spanyolország (női) 7-22
09:25 Románia - Új-Zéland (női) 21-5
09:50 Egyiptom - Trinidad és Tobago (férfi) 21-13
10:15 Szerbia - Magyarország (férfi) 21-13
10:40 Spanyolország  - Románia (női) 21-13
11:05 Németország - Lengyelország (női) 21-13
11:30 Trinidad és Tobago  – Szerbia (férfi) 11-21