Hét éremmel tértek haza Budaörsről judokáink

2023. 03. 06. (hétfő) 17.42

Öt ország 52 egyesületének 374 versenyzője lépett tatamira hétvégén a Budaörs Kupán.

Március 4-én a budaörsi Városi Sportcsarnokban rendezett nemzetközi regionális rangsorversenyen a DSI Debrecen ifjú judokái két korosztályban – serdülő, diák – mérettették meg magukat. Nagy István és Raus Tamás tanítványai kiváló teljesítményt nyújtottak és a nap végére heten is felállhattak a dobogóra.

A serdülő lányok 52 kilós súlycsoportjában Harman Szonját csak a végső győztes Synthia Bandi tudta legyőzni, viszont három meccset is wazaarival nyert, így a második helyen végzett. Ugyan ebben a korosztályban, csak a fiúk mezőnyében Fedora Sándor (45 kg) a román Ioan Radac elleni első csatáját elvesztette, ám a vigaszágon ipponnal győzte le Szabados Bencét, valamint Juhász Balázst és vehette át a harmadiknak járó bronzérmet. A 66 kilósok mezőnyében Deák András ötödikként zárt.

A diák A 38 kilóban induló Fancsali László (fotó) kiváló formában érkezett Budaörsre, minden meccsét ipponnal nyerte és állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Klubtársa, Salamon Lea szintén nem talált legyőzőre és a legfényesebb medált akasztották a nyakába.

A diák B-ben versenyző Harman Antal (33 kg) a kaposvári Máté Alberttel szemben ugyan alulmaradt, ám másik két riválisát ipponnal verte, ami azt jelentette, a bronzérmet vehette át. Deák Bence a 38 kilósok között az 5. helyen zárt.

A diák C 27kg-os súlycsoportban Boros Kincső bizonyult a legjobbnak, míg Dobos Szófia a nap végén a dobogó második fokára léphetett fel.