Hitter Lóránd nagy napja a Budapest Kupán

2023. 02. 28. (kedd) 07.04

7 arany-, 4 ezüst-, és 2 bronzéremmel fejezte be a fővárosi versenyt a DSI Debrecen.

Hétvégén nemcsak Nyíregyházán szerepeltek kiválóan úszóink, hiszen cápa korosztályunk tehetségei a főváros felé vették az irányt, hogy megmérettessék magukat a Budapest Kupa II. fordulójában. A 2013-as korcsoportban szinte verhetetlennek bizonyult Hitter Lóránd, aki 50, 100, 200 és 400 gyorson, továbbá 100 pillangón nem talált legyőzőre, míg 50 pillangón másodikként csapott célba. A hat érem mellett úszónk a legeredményesebb versenyzőnek járó kupát is átvehette korosztályában.

Erdős Luca két éremmel zárta a versenyt, 100 gyorson második, 100 mellen pedig harmadik helyen végzett. Egy-egy alkalommal állhatott dobogóra a 100 gyorson ezüstérmes Koroknai Balázs és a 100 mellen a harmadik legjobb időt úszó Lakatos Gábor.

Egy kéthetes edzőtábort követően Senánszky Petra is vízbe ugrott, sőt remek időket úszva nyert 50 és 100 gyorson, míg 50 pillangón ezüstérmet vehetett át.