Egy skalpot megszerzett a Debrecen

2020. 08. 27. (csütörtök) 20.21

Izrael együttesét gyűrték le a hajdúsági lányok.

A szerdai nyitó nap után csütörtökön délután folytatódott a cívisvárosi Kossuth téren a kosárlabda Ifjúsági Fesztivál, ezúttal is közönségsikerrel. Míg egy nappal korábban egy rekord arányú magyar sikernek lehettünk szemtanúi (Magyarország-Izrael 21-0) a hölgyek jóvoltából, addig most férfi válogatottunk remeklése, és a Team Debrecen izraeliek elleni győzelme is örömmel tölthette el a nézőket.
Két női meccsel indult a versengés, előbb az A válogatottunk verte meg Szlovéniát (13-7), azonban a B csapatunk nem bírt a csehekkel, akik 21-13-ra győztek.
Ezt követte az unikumnak számító Debrecen-Magyarország derbi, DEAC-os kosarasokkal a pályán, de ezúttal nem termett babér Madar Krisztiánék számára, kénytelenek voltak meghajolni a válogatott nagyobb tudása előtt (20-12).
A szlovén-izraeli férfi meccs után ismét a nőké volt  a terep: az ugyancsak DEAC-játékosokkal a soraiban felálló Debrecen legyőzte Izraelt (10-4), a Magyarország B- Észtország csata pedig 21-11-es hazai sikert hozott.
A szerb U20-asok és U23-asok összecsapását követően a magyar U23-as férfi gárda tagjai felnőtt honfitársainkkal csaptak össze, a pikáns találkozón győzött a nagyobb tapasztalat: 20-14.
A második szünetet követő mérkőzésekre még többen voltak kíváncsiak a Nagytemplom előtt, szépen benépesedtek a lelátók a nap hajrájára. A folytatásban a lelkes publikum tanúja lehetett annak, hogy Szlovénia női alakulata  22-6-ra megverte a debreceni különítményt, az észtek pedig a cseheket (12-10). Ezt követően a cívisvárosiak a szerb U23-asoktól is kikaptak a férfiak mezőnyében (22-14), a 23 éven aluli válogatottunk pedig a szlovénoktól szenvedett vereséget (14-12).
A nap utolsó magyar vonatkozású összecsapását a női B válogatott megnyerte Izrael ellen (14-5), így a közönség jó szájízzel távozhatott a Kossuth térről. Folytatás pénteken 13 óra 30 perckor, amikor is az első meccsen a női A válogatott a csehekkel mérkőzik meg.